"Моя зброя-сміх"
В історії української літератури виняткове місце посідає письменник Остап Вишня. Він започаткував новий жанр «усмішка» як різновид гумористичного прозового твору, що неабияк припав до вподоби читачам. Не випадково автора називали «королем українського тиражу».
Сьогодні, 13 листопада, минає 135 років відколи не стало одного з найвідоміших українських сатириків, який мав зовсім «невеселий» життєвий шлях.
🌻Остапа Вишню насправді звали Павло Губенко, і народився він на одному з хуторів біля села Грунь Зіньківського повіту Полтавської губернії в листопаді 1889 у багатодітній родині (у батьків було 17 дітей, і всі вони отримали гідну освіту).
Гумористичний хист у нього був від мами Параски. Вона добре співала, була дотепною та сипала жартами-примовками.
Чому він обрав саме такий псевдонім? Кажуть, він просто дуже любив вишні.
🌻 Вишня був переконаний, що сміх має здатність зцілювати організм від недуг. Сам же він прожив недовго – 66 років. Далися взнаки стреси: розстріл брата, також письменника – гумориста Василя Чечвянського, арешт і ув’язнення на 10 років ще одного брата – Павла, та ін..
🌻Цікавим є й епізод, внаслідок якого йому якимось дивним чином вдалося уникнути розстрілу: коли приходить наказ про його розстріл, виконання затягується через погодні умови. А поки готують страту, керівника табору самого розстрілюють, а документи та наказ про покарання Остапа Вишні якимось дивним чином зникають. Не інакше, як доля захистила свого обранця.
🌻Письменник не просто так створив «Мисливські усмішки». Він із дитинства любив полювати. Із собою Остап Вишня завжди брав свого улюбленого пса Гая, запас їжі…але дичину приносив рідко. Навіть навпаки: на зиму щедрий гуморист купляв сусідським дітям синичок та щигликів, а навесні разом із малечею випускав їх.До уваги користувачів в нашій бібліотеці діє книжкова виставка"Моя зброя сміх"
Коментарі
Дописати коментар